Nový kurz Kreativní kresby a malby v ateliéru
Udělejte si chvíli čas jen na sebe a rozviňte s námi své kreativní myšlení!

 

 • Co se v rámci kurzu naučíte?

Důležité je, kromě pracovních postupů, se především učit výtvarně myslet. Jednotlivé tahy, směry, hmota, perspektiva, barva a jejich vzájemné vztahy.

Snaha neudělat chybu a udělat dílo "pěkné" často představují blok, kvůli němuž si lidé, kteří se chtějí naučit kreslit a malovat, uzavírají dveře do technik opravdu proniknout, vyvíjet se a zdokonalit.

U tužky, uhlu, pastelu, akvarelu, akrylu i oleje lze nalézt mnohé společné a v jiných ohledech je každý z těchto výtvarných nástrojů výjimečný, vhodnější pro dané vyjádření než druhý. To vše a mnohé další budete postupně v rámci tohoto kurz objevovat.

 

 • Přibližný program kurzu

Předpokládá se střídání různých technik kresby a malby dle kreativních zadání lektora.

 • Kresba - tužka, uhel, suchý pastel
 • Malba - akvarel, akryl, olejomalba
 • Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz?

Účastníci kurzu si vyzkouší a procvičí kresbu a malbu s důrazem na osvojení základních technik s ohledem na osobnost jednotlivých studentů a jejich pokročilost. Výuka je flexibilní.

Kurz probíhá v malé skupince max. 6 lidí, přičemž se lektor může soustředit na každého studenta zvlášť. Jistě bude také obohacující, pohybovat se ve skupince osob, které mají podobný zájem jako Vy.

 

 • Výsledek kurzu

Výstupem je základní znalost různých technik kresby a malby, na základě které se student rozhodne, která technika mu sedí a baví jej nejlépe a ve které se bude chtít dále zdokonalovat.

Především se však budeme snažit ve Vás zažehnout jiskru a touhu i nadále volně tvořit a inspirovat Vás, aby Vás výtvarné umění bavilo a naplňovalo.

Během lekcí si odnesete domů několik výtvarných prací, které sami v ateliéru vytvoříte pomocí rozdílných technik, avšak především si odnesete zkušenost, která Vás v kresbě a malbě posune dále a dá Vám výborný základ a jistotu pro Vaši další práci. Výtvarný kurz tohoto typu je také zážitkem a zároveň slouží jako skvělý odpočinek a výborná změna od všechních záležitostí.

 

 • Pro koho je kurz určen?

Kurz Kreativní kresby a malby je určen pro začátečníky i pokročilé v kresbě či malbě, kteří se nechtějí zaměřit pouze na klasickou kresbu a malbu.

 

 • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit barvou. Pokud Vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme Vám čistý oděv našeho ateliéru. V průběhu kurzu Vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu. Veškeré  potřebné pomůcky ke kresbě a malbě Vám budou k dispozici v našem Výtvarném ateliéru!

 

 •  Počet Lekcí v kurzu

10 lekcí + 2 náhradní na konci kurzu zdarma (tj. celkem 12 lekcí špičkové výuky v útulném prostředí našeho ateliéru)

 

 • Pokud některou Vaši lekci nestihnete?

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, zajistili jsme pro Vás náhradu přímo v rámci Vašeho kurzu!

Kurzy jsou sestaveny tak, aby Vám vynechání jedné či dvou lekcí příliš nechybělo a nebránilo v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu. Snažíme se pro Vás být co nejvíce flexibilní! Pro tyto účely poskytujeme našim studentům, po uběhnutí 10 základních lekcí (obsah programu kurzu - 10 lekcí), jako bonus 2 lekce navíc, během kterých můžete dokončit své rozdělané práce či doplnit Vaše zmeškané znalosti nebo popřípadě tvořit něco nového na základě znalostí již nabytých.

 

 • 1 lekce trvá 2,5 hodiny / 10 lekcí + 2 náhradní na konci kurzu zdarma
 • Cena  - 5.590,- Kč při bezhotovostní platbě na účet Ateliéru po potvrzení Vaší přihlášky
 • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky ke kresbě a malbě!
 • Lekce se konají 1x týdně - každé PO od 18:00 - 20:30

Tento kurz začíná 11.9.2017, přihlášky jsou již otevřeny, zaberte si své místo včas!

PŘIHLÁŠKY NALEZNETE ZDE.

Datum události: 11. 09. 2017