Chci se naučit KRESLIT, aneb zobrazivá kresba pro začátečníky

Chci se naučit KRESLIT, aneb zobrazivá kresba pro začátečníky

"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"

Fascinuje Vás černobílá kresba? Nemáte příliš zkušenosti s kreslením a rádi byste dokázali krásně stínovat a správně tvořit proporce? Nebo máte již zkušenosti, ale rádi byste své dovednosti v kresbě zdokonalili? V ateliéru Montmartre Vám to umožníme.

 

 • Co se v rámci kurzu naučíte?

Během totoho kurzu jsou studenti seznámeni se základními uměleckými technikami a tématy kresby, naučí se základy linky, stavbu obrazu, jak správně pozorovat světlo a stín,  najdou si svůj styl stínování a seznámí se s dalšími základy výtvarného umění, které jsou třeba, aby se v kresbě posunuli dál. 

Vyzkoušíte si různá cvičení na uvolnění ruky, stínovací cvičení, studijní kresbu, kresbu Zátiší, figury ad. Lektor s Vámi rád zkonzultuje i Vaše domácí výtvarné práce, popřípadě další Vaše návrhy podmětů ke kresbě.

 • Použité materiály: Uhel, Tužka, popř. Křída

 

 • Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz?

Kresba je prvním krokem k dobrému a kvalitnímu výtvarnému dílu. Je zapotřebí ovládnout pespektivu a práci s kontrastem. Jakmile si osvojíte kresbu, máte velkou šanci být úspěšní i v malbě. K tomu všemu Vás na tomto kurzu lektor povede.

Kurz probíhá v malé skupince max. 6 - 8 lidí, přičemž se lektor může soustředit na každého studenta zvlášť. Jistě bude také obohacující, pohybovat se ve skupince osob, které mají podobný zájem jako vy.

 

 • Výsledek kurzu

Během lekcí si odnesete domů několik výtvarných prací, které sami v ateliéru vytvoříte, avšak především si odnesete zkušenost, která Vás v kresbě posune dále a dá Vám výborný základ a jistotu pro Vaši další práci. Výtvarný kurz tohoto typu je také zážitkem a zároveň slouží jako skvělý odpočinek a výborná změna od všedních záležitostí.

 

 Hyperrealistická kresbaRealistická kresbaFigurální kresba

 

 • Pro koho je kurz určen?

Čtvrtletní kurz "Chci se naučit kreslit" je určen pro úplné začátečníky, popřípadě pro mírně pokročilé, kteří již například absolvovali některé z workshopů kresby, kteří by rádi dále procvičovali, opakovali a pilovali techniky kresby.

 

 • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit. V průběhu kurzu Vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu. Veškeré  potřebné pomůcky ke kresbě Vám budou k dispozici v našem Výtvarném ateliéru!

 

 •  Počet Lekcí v kurzu

10 lekcí + 2 náhradní na konci kurzu zdarma (tj. celkem 12 lekcí špičkové výuky v útulném prostředí našeho ateliéru)

 

 • Pokud některou Vaši lekci nestihnete?

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, zajistili jsme pro Vás náhradu přímo v rámci Vašeho kurzu!

Kurzy jsou sestaveny tak, aby Vám vynechání jedné či dvou lekcí příliš nechybělo a nebránilo v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu. Snažíme se pro Vás být co nejvíce flexibilní! Pro tyto účely poskytujeme našim studentům, po uběhnutí 10 základních lekcí (obsah programu kurzu - 10 lekcí), jako bonus 2 lekce navíc, během kterých můžete dokončit své rozdělané práce či doplnit Vaše zmeškané znalosti nebo popřípadě tvořit něco nového na základě znalostí již nabytých.

 

 • 1 lekce trvá 2,5 hodiny / 10 lekcí + 2 náhradní na konci kurzu zdarma
 • Cena  - 5.490,- Kč při bezhotovostní platbě na účet Ateliéru po potvrzení Vaší přihlášky
 • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiály ke kresbě!
 • Lekce se konají 1x týdně
 • Jaro 2019: Každý PA 18:00 - 20:30 od 29.3.2019
 • Přihlášky jsou již otevřeny, zaberte si své místo včas!

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě.

Čtěte více informací o dalších výhodách pro naše studenty.

 

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ - POKUD JE KURZ OTEVŘEN, VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

Přihláška na kurz

Fotogalerie