Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"       

Přijďte se seznámit s metodou výuky kreslení Američanky Betty Edwards, která získala doktorát za svou práci v oborech umění, vzdělávání a psychologie vnímání. Vytvořila velice efektivní a praktický systém, jak člověk pochopí způsob realistického zobrazování vnímaného obrazu.

Kreslení je ucelená dovednost (jako chůze nebo jízda na kole) vyžadující pouze pět základních schopností dosažených změnou myšlení, které se složí v dovednost, co už nezapomenete.

Ať již jste v kresbě úplně na začátku nebo již máte slušné schopnosti, workshop Vám pomůže uvědomit si, jak použít „R-mód“ svého mozku, který je u většiny lidí pravděpodobně umístěn v pravé mozkové hemisféře. Oproti L-módu, který je racionální, analytický a jazykový, R–mód je vizuální, vnímavostní, paralelní, intuitivní a přemýšlí ve vzorech, obrazech a „celých věcech“. Tendence našeho mozku upřednostňovat verbální L-mód brání přístupu k jiným mocným funkcím mozku, jinému pohledu na svět i každodenní problémy.

Lektorka absolvovala na Pedagogické fakultě diplomovou prací o vizuálním vnímání, na AVU diplomovala u prof. Vladimíra Kokolii, prošla arteterapií u ak. mal. Kamily Ženaté a zajímá se o jungiánskou analytickou psychologii.

  

  • Co se v rámci jednodenního kurzu naučíte?

10:00 Uvítání a seznámení

10:15 Kresba vlastní ruky a portrétu bez instrukcí

11:00 Úvod do problematiky L-módu a R-módu podle B. Edwards

11:20 Způsoby přecházení do R-módu

11:40 Kreslení po desce – Upravená obrysová kresba

13:00 Pauza na oběd

13:30 Kresba ruky – světlo a stín

15:00 Portrét podle fotografie

17:00 Rozloučení

 

  • Pro koho je kurz určen?

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou je určen pro začátečníky i pokročilé. Prosím berte na vědomí délku kurzu, pokud chcete přihlásit děti pod 14 let, je zapotřebí zvážit, zda se vydrží tak dlouho soustředit. Vždy je co zdokonalit!  Vaši ruku povede zkušená lektorka Mgr. MgA.Libuše Vendlová.

 

  • Co si vzít s sebou na kurz?

Veškeré pomůcky pro kreslení jsou pro Vás zdarma k dispozici v ateliéru. Vezměte si s sebou jen pohodlné oblečení a dobrou náladu.

 

  • Cena ( 1 den - 7 hodin výuky)

1.450,- Kč při bezhotovostní platbě na účet Ateliéru po potvrzení Vaší přihlášky

  • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky ke kresbě!
  • Tento kurz otevíráme při minimálním počtu 4 přihlášených!

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě.

 

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ -  VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

 

"Naivní malíři jsou dospělé děti, které najednou vzaly tužku nebo štětec a tím prvním pohybem ruky na čistou plochu zjistily, že obrazy jsou nejen jejich dětským hřištěm, ale i obranou proti nudě, hojivou krásou, prostou jak léčivé byliny." Bohumil Hrabal

Přihláška na kurz

Fotogalerie