LETNÍ KURZ KRESBY A MALBY - začátečníci a mírně pokročilí

LETNÍ KURZ KRESBY A MALBY - začátečníci a mírně pokročilí

"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"

Přijďte se ponořit do světa kresby a malby ve výtvarném ateliéru Montmartre a na chvíli zapomenout na každodenní starosti. Radujte se u  nás ze své práce! Výsledky pod vedením lektorů vás potěší.

 

 • Co se v rámci kurzu naučíte?

Během totoho kurzu jsou studenti seznámeni se základními uměleckými technikami a tématy, naučí se základy linky, stavbu obrazu, kompozici, barevnost....  najdou si svůj styl stínování a seznámí se s dalšími základy výtvarného umění, které jsou třeba, aby se v kresbě a malbě posunuli dál.

Vyzkoušíte si studijní kresbu, kresbu Zátiší, Krajiny, Portrétu či figury podle předloh ad. Lektor s vámi rád zkonzultuje i vaše domácí výtvarné práce, popřípadě další vaše návrhy podmětů ke kresbě či malbě.

 

 • Přibližný program kurzu - průřez technikami kresby a malby

Kresba - tužka, uhel, suchý pastel

Malba - akvarel, akryl, olejomalba

 

 • Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz?

Účelem tohoto kurzu je vyzkoušení a  osvojení různých technik kresby a malby, aby měl student představu, co konkrétní technika obnáší - použití materiálů + realizace kresby či malby dle zadání a s pomocí lektora.

Kurz probíhá v malé skupince max. 7 lidí, přičemž se lektor může soustředit na každého studenta zvlášť. Jistě bude také obohacující, pohybovat se ve skupince osob, které mají podobný zájem jako vy.

 

 • Výsledek kurzu

Výstupem je základní znalost různých technik kresby a malby, na základě které se student rozhodne, která technika mu sedí a baví jej nejlépe a ve které se bude chtít dále zdokonalovat.

Během lekcí si odnesete domů několik výtvarných prací, které sami v ateliéru vytvoříte pomocí rozdílných technik, avšak především si odnesete zkušenost, která Vás v kresbě a malbě posune dále a dá Vám výborný základ a jistotu pro Vaši další práci. Výtvarný kurz tohoto typu je také zážitkem a zároveň slouží jako skvělý odpočinek a výborná změna od všedních záležitostí.

 

 • Pro koho je kurz určen?

 Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé v kresbě či malbě.

 

 • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit barvou. Pokud vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme vám košili našeho ateliéru. V průběhu kurzu vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu. Veškeré  potřebné pomůcky ke kresbě a malbě Vám budou k dispozici v našem výtvarném ateliéru!

 

 •  Počet Lekcí v kurzu

6 lekcí + 1 náhradní na konci kurzu zdarma 

 • Pokud některou Vaši lekci nestihnete?

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, zajistili jsme pro Vás náhradu přímo v rámci Vašeho kurzu!

Kurzy jsou sestaveny tak, aby Vám vynechání jedné či dvou lekcí příliš nechybělo a nebránilo v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu. Snažíme se pro Vás být co nejvíce flexibilní! Pro tyto účely poskytujeme našim studentům, po uběhnutí 6 základních lekcí (obsah programu kurzu - 6 lekcí), jako bonus 1 lekci navíc, během které můžete dokončit své rozdělané práce či doplnit Vaše zmeškané znalosti nebo popřípadě tvořit něco nového na základě znalostí již nabytých.

 

 • 1 lekce trvá 2,5 hodiny / 6 lekcí + 1 náhradní na konci kurzu zdarma
 • Cena  - 3.499,- Kč při bezhotovostní platbě na účet ateliéru po potvrzení Vaší přihlášky
 • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky k malbě, včetně pláten a veškerých druhů barev od akvarelů po oleje a různá media!
 • Lekce se konají 1x týdně
 • Léto: Každý  ČT / 18:00 - 20:30, od 15.7.2021 - 26.8.2021
 • Přihlášky jsou již otevřeny, zaberte si své místo včas!
 • Místo konání kurzu: Kroftova 392/8, Praha 5 Smíchov

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě.

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ - POKUD JE KURZ OTEVŘEN, VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

Přihláška na kurz

Fotogalerie