Malba od Akvarelu k Oleji

Malba od Akvarelu k Oleji

"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"

Rádi byste si vyzkoušeli více malířských technik a tak našli tu pravou, která vás bude nejvíce přitahovat? Přijďte k nám zjistit, zda to bude akryl, akvarel či Olej.... a zároveň si odpočinout v útulném prostředí výtvarného ateliéru!

 Vyberte si odpolední nebo večerní kurz

 • Zima: Každé PO / 10:00 - 12:30, termín 11.1. - 29.3.2021
 • Zima: Každá ST / 18:00 - 20:30, termín 13.1. - 31.3.2021
 • Co se v rámci kurzu naučíte?

Lektor Vás naučí, jak napínat správně plátno na rám, jak šepsovat - neboli jak vytvořit správně podklad pro malbu, dále Vás provedeme paletou barev, jejich mícháním a médii, která se při malbě používají, poté se budete učit malovat odlišnými technikami různé motivy od základů.

Pokročilejší studenti v jakékoli technice, kteří si již prošli základy, mohou pracovat na svém vlastním tématu, na svém vlastním obraze, a to po konzultaci s lektorem.

 

 • Přibližný program kurzu Malby/ techniky se střídají dle uvážení lektora:

1. pastel nebo akryl třemi barvami, teorie barev / impresionistická technika malby dle předlohy
2. Mokrý a suchý akvarel, soustředíme se na prostor v obraze.
3. kombinovaná technika - pastel s akvarelovou podmalbou (vlastní téma dle předlohy nebo výsek prostoru)
4.  Autoportrét, pohybovky, malba špachtlí - Akryl
5. - 6. technika olejem, zátiší nebo vlastní téma. Příprava plátna k malbě - šepsování, natahování plátna, sestavení rámu - pouze dle dohody studentů s lektorem.
7. - 8/10. Individuální práce, v níž by student měl zhodnotit a využít naučené způsoby malby. Technika malby je libovolná, stejně jako volba tématu. V těchto posledních hodinách se lektor stává poradcem, který společně se studentem hledá nejlepší možnou cestu k dosažení výsledku.
Po celou dobu kurzu je možné, po domluvě, zpracovávat vlastní tématiku, např. malovat podle vlastní přinesené předlohy.

 

 • Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz?

Účelem tohoto kurzu je, aby si student osvojil technologické postupy, spojené s různými technikami malby, a to pod vedením zkušeného lektora. 

Při počtu max. 8 lidí v kurzu je možné zachovat individuální přístup ke každému studentovi.

 

 • Výsledek kurzu

Během lekcí si odnesete domů několik výtvarných prací, které sami v ateliéru vytvoříte pomocí rozdílných technik a metod, avšak především si odnesete zkušenost, která Vás v malbě posune dále a dá Vám výborný základ a jistotu pro Vaši další práci s barvami. Výtvarný kurz tohoto typu je také zážitkem a zároveň slouží jako skvělý odpočinek a výborná změna od všedních záležitostí.

 

 • Pro koho je kurz určen?

Kurz Malby je vhodný jak pro úplné začátečníky s malbou, tak i pro ty, kteří již absolvovali předcházející kurzy, ať už kurz malby pro začátečníky nebo kurz základů kresby a malby. Pokročilejší studenti budou již načatá témata prohlubovat a rozšiřovat.

 

 • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit barvou. Pokud Vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme Vám čistý oděv našeho ateliéru. V průběhu kurzu Vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu. Veškeré  potřebné pomůcky k malbě Vám budou k dispozici v našem Výtvarném ateliéru!

 

 • Pokud některou Vaši lekci nestihnete?

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, zajistili jsme pro Vás náhradu přímo v rámci Vašeho kurzu!

Kurzy jsou sestaveny tak, aby Vám vynechání jedné či dvou lekcí příliš nechybělo a nebránilo v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu. Snažíme se pro Vás být co nejvíce flexibilní! Pro tyto účely poskytujeme našim studentům, po uběhnutí 10 základních lekcí (obsah programu kurzu - 10 lekcí), jako bonus 2 lekce navíc, během kterých můžete dokončit své rozdělané práce či doplnit Vaše zmeškané znalosti nebo popřípadě tvořit něco nového na základě znalostí již nabytých.

 

 • 1 lekce trvá 2,5 hodiny
  • Zima: Každé PO / 10:00 - 12:30, termín 11.1. - 29.3.2021
  • Zima: Každá ST / 18:00 - 20:30, termín 13.1. - 31.3.2021
 • Cena  - 5.999,- Kč při bezhotovostní platbě na účet ateliéru po potvrzení vaší přihlášky
 • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky k malbě, včetně pláten a veškerých druhů barev od akvarelů po oleje a různá media!
 • Lekce se konají 1x týdně
 • Přihlášky jsou již otevřeny, zaberte si své místo včas!
 • Místo konání kurzu: Kroftova 392/8, Praha 5 Smíchov

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě.

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ - POKUD JE KURZ OTEVŘEN, VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

 

Hodnocení kurzu od našich studentů:

 • paní Nováková po kurzu malby nám napsala:

"Ve vašem atelieru se mi líbí, mám vždy ochotnou lektorku.Je to pro mne takový relax.,jsem již důchodkyně a jak mám volno, tak se přihlásím do kurzu.děkuji za hezké malování u vás. J.Nováková"

Přihláška na kurz

Fotogalerie