SOCHAŘSKÝ PORTRÉT

SOCHAŘSKÝ PORTRÉT

SOCHAŘSKÝ PORTRÉT

portrét dle vlastní předlohy

Nový termín: 6.7. - 7.7.2024 v čase 10:00 - 16:00

  • Co se v rámci kurzu naučíte?

- správně se dívat na model či předlohu, dle kterých modelujete

- zachycení podoby, modelace jednotlivých částí obličeje a hlavy

- naučíte se modelovat ze sochařské hlíny pomocí sochařských špachtlí a jiných pomůcek

  • 2denní workshop je zaměřen pouze na výuku modelování sochařského portrétu ze sochařské hlíny. Nezahrnuje tvorbu formy a slévání do sádry či jiného materiálu. Sochařská hlína se nevypaluje a zůstává po kurzu v ateliéru.
  • V případě zájmu o zachování sochy, kterou student na kurzu vymodeluje, si lze domluvit extra termíny na tvorbu tzv.slepé formy a slití do sádry + vysekání z formy, retuše a patinaci. Tento proces zabere cca 6 - 8 placených hodin navíc.
  • Pokud byste rádi sochu zachovali ve formě sádrového odlitku, avšak nechcete se učit tvorbu formy a slévání, popřípadě nemůžete absolvovat lekce navíc z časových důvodů, lze domluvit, aby ji po workshopu pro vás odlil a zpracoval lektor sochařství za poplatek 6.000 Kč (včetně materiálu na zpracování formy ,sádry a barvy na patinaci). Doba zpracování závisí na volném čase lektora. V případě zájmu o vytvoření odlitku nás informujte na Info@ateliermontmartre.cz.
  • Pokud byste rádi do své sochy investovali, jsme schopni pro vás zařídit odlití do bronzu u naší zpřátelené slévárny. Cenový odhad bronzové busty lze poskytnout až po vymodelování a zaslání dokumentace přímo slévárně.

 

  • Pro koho je kurz určen?

Studie proporcí lidského obličeje a hlavy je určena pro začátečníky i pokročilé. V tomto kurzu se budete věnovat především portrétu. Studenty, kteří se hlásí na umělecké školy, rádi připravíme k přijímacím zkouškám!

 

  • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit od hlíny. Pokud vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme vám oděv našeho atelieru. V průběhu kurzu vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit teplé nápoje. Veškeré potřebné pomůcky k sochaření vám budou k dispozici v našem výtvarném ateliéru!

Doporučujeme přinést si tištěné předlohy portrétů, které byste rádi zpracovávali, a to nafocených z co nejvíce stran a úhlů (zpředu, profil, zezadu). Po domluvě si lze přivést i vlastní model.

  • Cena 3.490 Kč (12 hodin) při bezhotovostní platbě na účet ateliéru po potvrzení vaší přihlášky (V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky k modelování)

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě.

Více informací o dalších výhodách pro naše studenty najdete zde.

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ - VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU 

Přihláška na kurz

Fotogalerie