AKVARELOVÁ PALETA - malba pro začátečníky

AKVARELOVÁ PALETA - malba pro začátečníky
"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"
 Akvarel - malba vodou ředitelnými barvami, snové a vzdušné obrazy krajin, květin a architektury na Vás čekají právě na tomto workshopu.
  • Co se v rámci jednodenního workshopu na Akvarelové Paletě naučíte?

Seznámíte se s technikou akvarelu, s její historií a materiály. Budete se věnovat teorii barev v akvarelu a dozvíte se, co je mokrý a suchý akvarel, ukážete si, jaké používat štětce a nahlédnete s lektorkou do dílen mistrů pomocí obrazových publikací. Poté se budete věnovat vlastní malbě akvarelem. 

  • Pro koho je kurz určen?
Workshop je určen pro začátečníky - pro dospělé i pro mládež.

 

  • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit barvou. Pokud Vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme Vám oděv (košili) našeho atelieru. V průběhu kurzu Vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu.

 

  • Pomůcky:
Veškeré potřebné pomůcky včetně velmi kvalitního akvarelového papíru Vám budou k dispozici v našem Výtvarném ateliéru! Nic si s sebou nemusíte nosit.

  • Cena (5 hodin): 1.650 Kč 

 

PŘIJĎTE VE DVOU NEBO V CELÉ SKUPINCE! ZAPLATÍTE MÉNĚ! - pro více informací nás kontaktujte prosím na info@ateliermontmartre.cz, podle počtu zájemců a volných míst Vám sdělíme aktuální cenu po skupinové slevě. 

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ -  VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

 

  • Něco málo z historie:

Akvarelová malba má původ v umění starého Egypta, kde význačné osobnosti byly malovány na svitky papyru. Později se podobné znaky vyskytují ve středověkých rukopisech a přetrvávají až do období renesance. Lze říci, že během renesance tvořil i význačný předchůdce akvarelu, největší německý malíř a rytec 16. století Albrecht Dürer, jenž během svého dlouhého, umělecky plodného života (1471–1528) napsal tři knihy, zhotovil přes tisíc kreseb, téměř 300 rytin a namaloval 188 obrazů, z toho 86 akvarelů.

  • Doporučení ateliéru

Pokud Vás zaujme malba Akvarelem a rádi byste se jí věnovali hlouběji, popřípadě byste se naučili i dalším technikám malby vodovými barvami a pozvolna přestoupili k Olejomalbě, můžeme Vám doporučit tento kompletní kurz: Malba od Akvarelu k Oleji, který otevíráme každé čtvrtletí.

Přihláška na kurz

Fotogalerie