Sochařství

Sochařství

"MONTMARTRE, VAŠE VÝTVARNÉ NEBE NAD PRAHOU!"

Vytvořte vlastní sochu pod profesionálním vedením! Osvojte si trojrozměrné vnímání a naučte se pracovat se sochařským materiálem od hlíny až po sádru ad.
 Přihlášky do kurzu Sochařství otevřeny pro období ZIMA 2021!

 

 • Co se v rámci kurzu naučíte?

Sochařskou dílnou vás bude provázet sochař Jan Řeřicha, který vám pomůže zvolit správné téma k modelování, naučí vás, jak se správně pracuje se sochařskou hlínou a seznámí vás s dalším procesem tvorby sochy až do jejího uplného dokončení.

 

 • Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz:

Práce s hlínou je úžasný relax. Je to poetická a někdy i tvrdá práce, jejíž výsledek rozhodně stojí za to! Každý pracuje na vlastním tématu!

Nejde o hromadnou výuku, tedy nejste v žádném případě vázáni na tempo ostatních. Určíte si vlastní tempo a budete se věnovat vlastní originální soše.

Vzhledem k různým tématům, která si studenti mohou vybírat ke zpracování, a také vzhledem k omezenému počtu studentů na lekcích, vám můžeme zaručit individuální přístup lektora a také prostor věnovat se soše nerušeně a na plno. 

 V průběhu kurzu se můžete věnovat jak klasickým tématům jako jsou lidské či zvířecí busty a figury, tak i své vlastní tvorbě dle vlastních přinesených předloh, nejčastěji tištěných či knižních. Téma vám pomůže zvolit lektor na první lekci, popřípadě jej s vámi můžeme zkonzultovat před započetím kurzu.

 

 • Výsledek kurzu

Hmotným výsledkem kurzu bude vaše vlastní socha, kterou si můžete odnést hrdě domů, ať už se bude vyjímat ve vašem domě či na zahradě, jsme si jisti, že vám bude, po odvedené práci v ateliéru, vzácnou ozdobou či skvělým dárkem pro vaše blízké.

 • Pro koho je kurz určen?

Kurz je vhodný pro každého, koho láká ztvárnění trojrozměrných objektů. Pro začátečníky je lákavou výzvou, pro pokročilejší skvělým relaxem a šancí pro zdokonalení svých dovedností. 

Studenty, kteří se hlásí na umělecké školy, rádi připravíme k přijímacím zkouškám.

 

 • Co si vzít s sebou na kurz?

Nejlépe pracovní oděv, který si popřípadě můžete potřísnit. Pokud Vám to nevyjde, nevadí, zapůjčíme Vám čistý pracovní oděv našeho ateliéru. V průběhu kurzu Vám bude k dispozici kuchyňka, kde si budete moci kdykoli vařit čaj a kávu. Veškeré  potřebné pomůcky Vám budou k dispozici v našem Výtvarném ateliéru!

 

 • Přibližný program kurzu

1. lekce - úvod do sochařství, volba správného tématu pro modelování, osvětlení technologie, zpracování kostry pro sochu, nahození hmoty - 1. vrstvy k modelování

2. - cca 7. lekce - modelování sochy ze sochařské hlíny dle předlohy pod dohledem a vedením lektora

cca 8. - 12. - 14.lekce - vytváření formy ze sádry, otevření formy a její čištění, vylití formy sádrou, postupné vysekávání sochy z formy, finální opracování sochy, doladění hladkosti a korekce případných nedostatků, barvení, patina

 

 •  Počet Lekcí v kurzu

13 lekcí + 1 náhradní na konci kurzu zdarma (tj. celkem 13 lekcí špičkové výuky v útulném prostředí našeho ateliéru)

 

 • Pokud některou Vaši lekci nestihnete?

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, zajistili jsme pro Vás náhradu přímo v rámci Vašeho kurzu!

Kurzy jsou sestaveny tak, aby Vám vynechání jedné lekce příliš nechybělo a nebránilo v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu. Snažíme se pro Vás být co nejvíce flexibilní! Pro tyto účely poskytujeme našim studentům, po uběhnutí 13 základních lekcí (obsah programu kurzu - 13 lekcí), jako bonus 1 lekci navíc, během které můžete dokončit své rozdělané práce či doplnit Vaše zmeškané znalosti nebo popřípadě tvořit něco nového na základě znalostí již nabytých.

 

 • Kurz tvrá cca 3,5 měsíce ( 14 lekcí), 1 lekce trvá 3 hodiny
 • Cena kurzu - 7.969 Kč ( 190Kč/hodina výuky včetně materiálů )
 • Kurzovné lze na vyžádání rozdělit do 2 - 3 splátek
 • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a nákladné materiály k sochařství!
 • Lekce se konají 1x týdně
 • Odpolední kurz Sochařství: Každé PO a UT 14:00 - 17:00
 • Večerní kurz Sochařství: PO, UT, ST od 18:00 a PA od 17:30
 • Zima 2021: začíme v týdnu od 11.1.2021
 • Jaro 2021: začínáme v týdnu od 17.2.2021
 • ZABERTE SI SVÉ MÍSTO VČAS! Pokud Vám nevyhovují volné termíny, neváhejte nám přesto napsat, lze si nezávazně předrezervovat místa na následující čtvrtletí. O termínech vás pak budeme informovat.

 

REZERVACE MÍSTA JE NUTNÁ - POKUD JE KURZ OTEVŘEN, VYPLŇTE PROSÍM PŘIHLÁŠKU

Naši studenti o kurzu Sochařství:

..."kurz musím pochválit. Bylo to opravdu supr i když někdy docela náročné. Ale je úžasné vidět sochy, které jsou schopni pod dobrým vedením vyprodukovat úplní začátečníci." R.H.

Podívejte se na fotografie z našich lekcí Sochařství:

Přihláška na kurz

Fotogalerie